Lucknow & District Sports Complex, Venues (Lucknow Minor Hockey)

PrintVenue Calendar
<< PrevFebruary, 2018Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Jan 21Jan 22Jan 23Jan 24Jan 25Jan 26Jan 27
Atom Rep
2:00 PM-2:50 PM
Practice
Novice Development
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Peewee Development
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Bantam Rep
W (3-2)
7:00 PM
vs. Central Perth Rep
[O-B-DD-PB4]
Midget Rep
8:30 PM-9:30 PM
Practice
Tyke
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Peewee Rep
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Bantam Girls C
W (4-1)
7:00 PM
vs. Saugeen Shores Storm
[BR64]
Initiation
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Atom Rep
L (3-5)
6:00 PM
vs. Ripley Wolves
[O-AT-DD-PD3]
Bantam Development
7:15 PM-8:20 PM
Practice
Lucknow Legends
8:30 PM-9:30 PM
Practice
Atom Development
5:00 PM-6:00 PM
Practice
All Teams
5:00 PM-6:00 PM
Skate & Shoot - $2/player
Peewee Rep
L (4-5)
6:30 PM
vs. Drayton Defenders
[O-P-DD-PD2]
Initiation
L (4-10)
9:00 AM
vs. Wingham Ironmen
Tyke
L (5-10)
11:15 AM
vs. Ripley Wolves
Atom Development
T (0-0)
1:30 PM
vs. Wingham Ironmen
[LLA-W-108]
Peewee Girls
W (2-0)
2:45 PM
vs. Upper Maitland Womens Hockey
[PR102]
All Teams
4:15 PM-5:15 PM
Public Skating
Lucknow Legends
W (3-2)
5:30 PM
vs. Stratford Aces
[74]
Juvenile
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Jan 28Jan 29Jan 30Jan 31010203
Novice Development
T (2-2)
12:00 PM
vs. Blyth-Brussels Crusaders 2 Burgundy
Atom Rep
2:00 PM-3:00 PM
Practice
Juvenile
L (1-5)
3:15 PM
vs. Arthur Vipers
[O-J-DD-Q2-2]
Tyke
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Peewee Development
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Bantam Rep
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Midget Rep
8:30 PM-9:30 PM
Practice
Novice Development
L (3-6)
6:00 PM
vs. Seaforth Stars
Peewee Rep
7:15 PM-8:15 PM
Practice
Initiation & Pre-School
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Atom Rep
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Bantam Development
7:00 PM-8:30 PM
Practice
Lucknow Legends
8:30 PM-9:30 PM
Practice
Atom Development
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Bantam Rep
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Bantam Girls C
7:00 PM-8:00 PM
Practice
All Teams
5:00 PM-6:00 PM
Skate & Shoot - $2/player
Bantam Development
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Peewee Rep
L (1-3)
7:00 PM
vs. Drayton Defenders
[O-P-DD-PD4]
Juvenile
W (4-3)
8:30 PM
vs. Arthur Vipers
[O-J-DD-Q2-3]
Initiation
W (13-8)
9:00 AM
vs. South Bruce Blades
Tyke
W (2-0)
11:15 AM
vs. South Bruce Blades
Peewee Development
T (3-3)
2:45 PM
vs. BCH Ice Dogs 1 Hearing
[LLP-S-91]
Lucknow Legends
W (4-0)
5:30 PM
vs. Wilmot Wolverines
[80]
04050607080910
Juvenile
11:00 AM-12:30 PM
Practice
Atom Rep
L (2-5)
2:00 PM
vs. Kincardine Atom Select
Novice Development
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Peewee Development
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Bantam Rep
L (0-4)
7:00 PM
vs. Mitchell Meteors
[W-B-C-A4]
Midget Rep
L (1-3)
8:30 PM
vs. Wingham Ironmen
[W-M-L-A4]
Tyke
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Peewee Rep
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Bantam Girls C
T (1-1)
7:00 PM
vs. Grey Highlands Shooting Stars
[BR70]
Initiation
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Bantam Development
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Atom Rep
W (3-2)
7:00 PM
vs. AEMHA Ice Dogs
[W-AT-N-A07]
Lucknow Legends
8:30 PM-9:30 PM
Practice
Bantam Rep
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Atom Development
L (2-3)
6:45 PM
vs. Goderich Sailors
[WL-A-WW15]
All Teams
5:00 PM-6:00 PM
Skate & Shoot - $2/player
Peewee Rep
L (1-2)
7:00 PM
vs. South Bruce Blades
[W-P-LB05]
Tyke
11:15 AM-12:15 PM
Practice or Game
Novice Development
1:30 PM-2:30 PM
Practice
Lucknow Legends
W (3-0)
5:30 PM
vs. Belmore Jills
[85]
11121314151617
Atom Rep
12:00 PM-1:00 PM
Practice
Peewee Rep
L (3-6)
2:00 PM
vs. Goderich Sailors
[W-P-LB04]
Juvenile
3:30 PM-5:00 PM
Practice
Midget Rep
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Novice Development
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Bantam Development
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Bantam Rep
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Midget Rep
T (2-2)
8:30 PM
vs. Blyth-Brussels Crusaders
[W-M-L-A3]
Tyke
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Peewee Rep
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Midget Girls C
L (0-2)
7:00 PM
vs. South Bruce Blades C
[MR62]
Initiation & Pre-School
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Atom Rep
L (1-4)
6:00 PM
vs. Saugeen Shores Storm AE
[W-AT-N-A09]
Lucknow Legends
8:30 PM-9:30 PM
Practice
Atom Development
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Bantam Rep
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Bantam Girls C
7:00 PM-8:00 PM
Practice
All Teams
5:00 PM-6:00 PM
Skate & Shoot - $2/player
Peewee Rep
7:00 PM-8:20 PM
Practice
Juvenile
8:30 PM-10:00 PM
Practice
Novice Development
L (0-1)
12:15 PM
vs. BCH Ice Dogs 2 H Tire
[WL-N-SW12]
Atom Development
1:30 PM-2:30 PM
Practice
Peewee Development
2:45 PM-3:45 PM
Practice
18192021222324
Bantam Girls C
W (2-0)
5:00 PM
vs. South Huron
Novice Development
L (1-2)
5:00 PM
vs. Blyth-Brussels Crusaders 2 Burgundy
[WL-N-SW11]
Peewee Development
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Bantam Rep
W (3-0)
7:00 PM
vs. BCH Ice Dogs
[W-B-C-A3]
Tyke
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Peewee Rep
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Bantam Girls C
L (1-3)
7:00 PM
vs. South Bruce Blades
[BR77]
Initiation & Pre-School
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Atom Rep
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Midget Girls C
L (0-1)
7:00 PM
vs. South Huron
Lucknow Legends
8:30 PM-9:30 PM
Practice
Atom Development
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Bantam Rep
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Midget Girls C
7:00 PM-8:00 PM
Practice
All Teams
5:00 PM-6:00 PM
Skate & Shoot - $2/player
Bantam Development
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Peewee Rep
7:00 PM-8:20 PM
Practice
Juvenile
8:30 PM-10:00 PM
Practice
Initiation
9:00 AM
vs. Wingham Ironmen
Tyke
11:15 AM
vs. Elma Logan Wildcats
Novice Development
12:15 PM
vs. Seaforth Stars
[WL-N-SW09]
Peewee Development
W (3-2)
2:45 PM
vs. Listowel Cyclones 1 Red
[WL-P-WS11]
Lucknow Legends
W (2-0)
5:30 PM
vs. Twin Centre Hericanes
[2]
25262728Mar 01Mar 02Mar 03
Peewee Development
11:45 AM
vs. Howick Hornets
[WL-P-WS12]
Novice Development
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Peewee Development
6:00 PM
vs. Wingham Ironmen
[WL-P-WS09]
Bantam Rep
7:30 PM-8:30 PM
Practice
Midget Rep
9:00 PM-10:00 PM
Practice
Tyke
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Peewee Rep
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Midget Girls C
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Bantam Development
7:00 PM
vs. Saugeen Shores Storm
Initiation & Pre-School
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Atom Rep
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Bantam Development
7:00 PM
vs. Walkerton Capitals
Lucknow Legends
8:30 PM-9:30 PM
Practice
Atom Development
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Bantam Rep
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Bantam Girls C
7:00 PM-8:00 PM
Practice
All Teams
5:00 PM-6:00 PM
Skate & Shoot - $2/player
Peewee Rep
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Bantam Development
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Atom Development
7:00 PM
vs. Zurich Thunder
[WL-A-WW16]
Juvenile
8:30 PM-10:00 PM
Practice
Ron Alton Tyke Tournament
9:00 AM
vs. TBD
[1]
Ron Alton Tyke Tournament
10:00 AM
vs. TBD
[2]
Ron Alton Tyke Tournament
11:00 AM
vs. TBD
[3]
Ron Alton Tyke Tournament
12:00 PM
vs. TBD
[4]
Ron Alton Tyke Tournament
1:00 PM
vs. TBD
[5]
Ron Alton Tyke Tournament
2:00 PM
vs. TBD
[6]
Ron Alton Tyke Tournament
3:00 PM
vs. TBD
[7]
Ron Alton Tyke Tournament
4:00 PM
vs. TBD
[8]
Ron Alton Tyke Tournament
5:00 PM
vs. TBD
[9]
Mar 04Mar 05Mar 06Mar 07Mar 08Mar 09Mar 10
Novice Development
12:00 PM
vs. Ripley Wolves
[WL-N-SW10]
Atom Rep
2:00 PM
vs. Bruce Peninsula Northstars
[W-AT-N-A08]
Peewee Rep
3:15 PM
vs. West Grey Warriors
[W-P-LB06]
Peewee Development
5:00 PM
vs. Minto Mad Dogs
[WL-P-WS10]
Bantam Girls C
6:30 PM
vs. St Marys
Novice Development
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Peewee Development
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Atom Development
7:00 PM
vs. BCH Ice Dogs 2 Raceway
[WL-A-WW13]
Bantam Development
8:30 PM
vs. Owen Sound Jr. Attack 1 White
Tyke
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Peewee Rep
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Initiation
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Atom Rep
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Bantam Development
7:00 PM
vs. Owen Sound Jr. Attack 2 Red
Lucknow Legends
8:30 PM-9:30 PM
Practice
Bantam Rep
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Midget Girls C
7:00 PM-8:00 PM
Practice
All Teams
5:00 PM-6:00 PM
Skate & Shoot - $2/player
Bantam Development
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Atom Development
7:00 PM
vs. Blyth-Brussels Crusaders
[WL-A-WW14]
Juvenile
8:30 PM-10:00 PM
Practice
LAWS Atom LL Tournament
8:00 AM
vs. TBD
[1]
LAWS Atom LL Tournament
9:00 AM
vs. TBD
[2]
LAWS Atom LL Tournament
10:00 AM
vs. TBD
[3]
LAWS Atom LL Tournament
11:00 AM
vs. TBD
[4]
LAWS Atom LL Tournament
12:15 PM
vs. TBD
[5]
LAWS Atom LL Tournament
1:15 PM
vs. TBD
[6]
LAWS Atom LL Tournament
2:15 PM
vs. TBD
[7]
LAWS Atom LL Tournament
3:15 PM
vs. TBD
[8]
LAWS Atom LL Tournament
4:30 PM
vs. TBD
[9]
LAWS Atom LL Tournament
5:45 PM
vs. TBD
[10]
Venue Details
Google Maps
Lucknow & District Sports Complex
680 Campbell Street , Lucknow, ON  N0G 2H0
  • Current Season

    54 - 67 - 18
  • All-Time

    536 - 586 - 129
Printed from lucknowminorhockey.ca on Sunday, February 25, 2018 at 6:31 AM